O Randymu Ortonovi

Životopis Randyho Ortona

3. června 2010 v 16:51 | dawe
Randy Orton je profesionální wrestler působící ve World Wrestling Entertainment (WWE). Skoro celá
jeho rodina se živí nebo živila wrestlingem. Děda Bob Orton Sr. , otec "Cowboy" Bob Orton, strýc Barry O a Randy. Nyní působí Randy v rosteru Rawu. Kromě jeho ringového jména si také nechává říkat The Legend Killer. V roce 2000 debutoval ve MMWA-SICW v Missouri. Poté Orton podepsal smlouvu s WWE, která ho zatím dala do OVW, kde získal titul OVW Hardcore Championa. V roce 2002 se randy poprvé objevil v ringu WWE (smackdown - 25. dubna 2002). Poté byl draftován do rosteru Rawu, kde měl "jen vedlejší" zápasy.Jeho pořádná wrestlingová kariéra začala v době Evoluce. Kde spolu s Triplem H, Ricem Flairem a Batistou "dobívaly" Raw. na SummerSlamu v roce 2003 působil v zápase Elimination Chamber, kde jeho parťák Triple H obhájil titul. Poté Orton porážel Legendy a začal si říkat The Legend Killer. Porazil legendu Micka Foleyho v Hardcore Matchi a tím získal Intercontinental titul. A na Vengeanci 2004 byl poražen Edgem a titul prohrál. Na SummerSlamu 2004 vyhrál Randy Orton World Heavyweight titul nad Chrisem Benoitem a na téže SummerSlamu ho zradila Evoluce. a na Unforgivenu 2004 titul WH Championa prohrál nad jeho bývalím Tag parťákem Triplem H, se kterým měl i nadále spor, ale Triple H tento spor vyhrál. Na Survivor Series 2004 byl zápas R-Evolution (Orton, Jericho, Benoit, Maven) vs Evolution (Triple H, Batista + Edge a Snitsky - kteří do Evoluce nepatřily). Poté navázal vztah se Stacy Keibler a měl spor s Christianem, ketrého porazil. Poté se měl postavit na WrestleManii 21 proti The Undertakerovi, který ho porazil.Jejich spor trval až do No Mercy, kde Randy Orton pohřbil v Casket matchi Undertakera. Potom měl Orton spor s Bookerem-T a Chrisem Benoitem. Na Royal Rumbelu 2006 , v Royal Rumble matchi Orton vyydržel až do konce, ale vyhodil ho Rey Mysterio a Orton se s tím nechtěl smířit. A tak byl zápas na No Way Out o to, kdo se utká proti Kurtu Angelovi na wrestlemanii 22 o World Heavyweight titul. Orton na No Way Out vyhrál. A na WrestleManii 22 byl zápas Kurt Angle (c) vs Rey Mysterio vs Randy Orton, který vyhrál Rey Mysterio. 4. dubna 2006 byl Orton suspendován. Orton se vrátil před SummerSlamem 2006, na kterém měl zápas proti Hulku Hoganovi, který Orton prohrál. Pak měl spor s D-Generation X (Triple H a Shawn Michaels) a založil spolu s Edgem Tag Team Rated-RKO: Na New Years Revolution 2007 porazily DX (triple H zraněn). Poté v Rawu získaly titul World Tag Team Championa. Titul jim zebral Shawn Michaels a John Cena . Na WrestleManii 23 byl Orton v zápase Money in the Bank, který ale nevyhrál. Na Backlashi byl v zápase Fattal 4
- way o titul WWE championa, ale nevyhrál to. Na Judgment Day Orton porazil Shawna Michaelse a vyřadil ho na nějaký čas z wrestlingové scény svím "kopem" do hlavy. Na One Night Stand 2007 byl poražen Robem Van Damem v Stretcher matchi, ale po zápase ho také kopl do hlavy a tím ho vyřadil. Na Vengeanci byl v zápase o titul WWE Championa, ale prohrál. Potom měl spor s další legendou Dustym Rhodesem a jeho synem Codym. A na Great American Bash Orton porazil Dustyho. Poté porazil i Codyho v Rawu a stal se Number one Contenderem na WWE titul. Na SummerSlamu bojoval proti Johnu Cenovi o titul WWE Championa, který Orton prohrál. Na Unforgivenu 2007 byl stejný zápas, ale Cena se nechal diskvalifikovat a tím mu zůstal titul a nyní na No Mercy má proti němu (tentokrát Last Man Standing) zase zápas o titul WWE Championa. Randy Orton patří mezi hlavní wrestlery WWE.

Finisher Randyho Ortona

3. června 2010 v 16:42 | dawe
rko
RKO je jeden z tzv. náhlých finisherů, který je možný provést ve vteřině. Je nečekaný, ale přesto velmi efektivní, hlavně díky schopností Randyho Ortona. Orton tímto finisherem uzemnil nezpočet protivníků a v dnešní době jim získal i mnoho titulů v čele s WWE Championship. Randy se snažil svůj finisher trochu zpestřit, když začal v roce 2009 před RKO používat čekání až se protivník zvedne s bušením pěstmi do země, ale díky tomuhle už nebyl RKO neočekávaným, překvapujícím finisherem, a tak se dnes opět vrací jeho krátká verze, která u publika sklízí již roky velký úspěch.

Theme Song "Voices"

3. června 2010 v 14:42 | dawe
Nebezpečný The Viper je nejmladším World Heavyweight Championem v historii WWE a v dnešní době jednou z hlavních hvězd celé WWE. Navíc ho reprezentuje ještě skvělá theme. "Voices" od skupiny Rev Theory nezní za Ortonovimi zády příliš dlouhou dobu, ale už stihla přeskočit ve kvalitě songů většinu ostatních. Rev Theory poskytuje WWE spoustu svých písní, Voices ale nepochybně patří k nejlepším a zvedá prestiž právě hvězdě Randymu Ortonovi. Určitě se si tuto theme můžete pustit jen tak pro radost nebo pro nabuzení do wrestlingové nálady. Téměř u vrcholu, skvělý wrestler, bezvadná theme.


Tady je text této písně:
I hear voices in my head
They counsel me
They understand
They talk to me

You got your rules and your religion
All designed to keep you safe
But when rules start getting broken
You start questioning your faith
I have a voice that is my savior
Hates to love and loves to hate
I have a voice that has the knowledge
And the power to rule your fate

I hear voices crying
I see heroes dying
I taste blood that's drying
I feel tensions rising

I hear voices in my head
They counsel me
They understand
They talk to me
They talk to me (yeah)
They tell me things that I will do
They show me things I'll do to you
They talk to me (talk to me, talk to me)
They talk to me
They talk to me (talk to me, talk to me)
Talk to me

All the lawyers are defenseless
All the doctors are disease
And the preachers are all sinners
And police just take the grease
All the judges, you are guilty
All the bosses I will fire

All the bankers will have losses
Politicians are all liars

I see darkness falling
I hear voices calling
I feel justice crawling
I see faith has fallen

I hear voices in my head
They counsel me
They understand
They talk to me
They talk to me (yeah)
They tell me things that I will do
They show me things I'll do to you
They talk to me (talk to me, talk to me)
They talk to me

I hear voices crying
I see heroes dying
I taste blood that's drying
I feel tensions rising

I hear voices in my head
They counsel me
They understand
They talk to me
They talk to me (yeah)
They tell me things that I will do
They show me things I'll do to you
They talk to me (talk to me, talk to me)
They talk to me
They talk to me
 
 

Reklama

All World Wrestling Entertainment programming, talent names, images, likenesses, slogans, wrestling moves, trademarks, logos and copyrights are the exclusive property of World Wrestling Entertainment, Inc.